קניין רוחני – איך להגן על עצמכם מנזק ממשי

19 במרץ 2017

העתיקו מכם ? לקחו את העבודה הקשה שהשקעתם במשך חודשים או שנים ועכשיו מתחרה  מתכוון  לעשות סיבוב מהיר ולגזור את הקופון על כל ההשקעה שלכם ?
העובד שהאמנתם בו  ,  שהזמנתם אליכם הביתה , עזב ועוד לפני שהכיסא שלו התקרר פונה ללקוחות שלכם ומציע להם לעבור   ?
למה לעזאזל , עם כל האתגרים האחרים שיש לכם בלנהל את העסק ולהצליח להתקים ולהרויח קצת אתם צריכים עכשיו להתמודד גם עם נוכלים ?
בואו נסביר רגע , הנושא של קניין רוחני הוא מורכב ו"נזיל " הרבה יותר מתחומים חוזיים אחרים . הרבה יותר קל להוכיח חוב של לקוח או כשל תמורה של ספק מאשר גניבה של רעיון או לקוח , לא כל שכן לתקן את הנזק . מעבר לכך , הנושאים של קניין רוחני עומדים במידה רבה בסתירה לערכים חשובים כמו חופש העיסוק או זכות התחרות .
לא מזמן טיפלתי בסוכנות ביטוח בה אחד הסוכנים עזב ולאחר כשבוע  התחיל לפנות ללקוחות הסוכנות  , לסוכנות לא היה הסכם אי תחרות מסודר . למרות זאת הצלחתי לאלץ את הסוכן לתקופת צינון של שנה על לקוחתו הסוכנות ומין הסתם הוחתמו כל הוכנים האחרים על הסכם אי תחרות צינון.
במקרה אחר הצלחנו להוריד מהמדף מוצר צריכה שהיה חיקוי אסור של מוצר שלקוחות שלי משווקים כבר שנים רבות .
בנושאים מסויימים קל יחסית להגן על הנכסים הרוחניים שלכם באמצעות הליכים פורמליים כמו רישום במאגר השמות , מדגם רשום או פטנט , גם מערך של הסכמי סודיות , אי תחרות או בלעדיות יכולים לסייע רבות במניעת גזילה של ידע או לקוחות .
אז מה עושים  ?
קודם כל , בדיוק כמו ברפואה , טיפול מונע עדיף בהרבה על טיפול אלרח שהנזק כבר נגרם , על כן אתם מוזמנים בחום לפנות אלי כבר היום כדי שנגן ככל האפשר על הנכסים שלכם – בין אם בתהליכים רגולטוריים – רישומיים או במערך הסכמים ומסמכי סודיות ואי תחרות .
שנית , אם אתם מרגישים שנפגעתם או שנגזלו זכויותכם שלא בצדק אתם מוזמנים לפנות אלי ואשמח ליעץ ולסייע. 

עו"ד חגי שדה
רגע לפני שמתחילים לבנות ולשדרג את הבית שלכם, אנו נדרשים לבצע עבודות הריסה המתבצעות בהתאם לתוכנית, לפרק מערכות ורכיבים שונים, לפנות אותם באופן מסודר ולהכין את הנכס לתחילת הבניה ועבודות הגמר שאחריהן.

אומרים עלינו

חגי הוא ממש שר ההגנה של כל עסק. לכל מי שלא רוצה להסתבך עם חוזים, חובות ושאר מרעין בישין מול לקוחות וספקים מומלץ לבוא ולהתייעץ עם חגי ולהבין כמה חשוב למנוע לפני ולנהל אחרי אתגרים משפטיים שכל עסק צריך ועלול לפגוש לאורך הדרך

עידו יסודי
מאמן עסקי בשיטת מיינדפולנס

אכן מדובר בעו"ד מנוסה בתחומו המעניק ללקוח שקט וביטחון הן בשוטף והן בזמן משבר, מומלץ בחום מניסיון...

שי חזן
שמאי מקרקעין

עו"ד שדה הינו עורך דין איכותי, מקצועי, קפדן ואדיב, אשר תמיד נמצא קשוב וסבלני לצרכיי המיוחדים והתובעניים, גם כאשר אלו נדרשו בלוחות זמנים צפופים ובשעות לא סבירות. עו"ד שדה טיפל, בין היתר, בהסכמי ההתקשרות של משרדינו בהיקפים של מיליוני ש"ח, בעברית ובאנגלית, בארץ ובחו"ל, בתביעות משפטיות שונות בתחום המקרקעין והאזרחי, ולקח חלק במשאים ומתנים מורכבים לצידי. עו"ד שדה ניכר ביכולותיו להבחין בין עיקר לטפל, בתגובותיו היסודיות אך מהירות, וביחסו החם והאדיב, שביחד נתנו כל אלה, הרגשה טובה שיש על מי לסמוך.

אלעד יהודה
מנכ"ל י.א. ישר אדריכלים (1991) בע"מ

אני רוצה להודות לעו"ד חגי שדה על עזרתו המהירה, המקצועית ובעיקר על האנושיות שלו, דבר שאינו מובן מאליו בג'ונגל שמאפיין את חבריו למקצוע ! פניתי אליו ונעניתי במענה מקצועי, בשעות הכי לא סבירות ובזמן מצוקה. הוא הקשיב, טיפל, הרגיע והכניס את הכל לפרופורציה. באדיבות ובשלווה ובשיא הידע והמקצועיות

ריקי גרין
אומנית יוצרת ומעצבת על משי

חגי הוא עורך דין פרפקציוניסט, יסודי ואחראי, אשר השקיע שעות עבודה נוספות רבות, הכל כדי שהטיפול וכתבי בי-הדין שהוא מגיש יכללו את כל הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים, בצורה המובנת ביותר לקורא ותוך תמיכת טיעוניו בפסיקה וחקיקה עדכניים, אותם הקפיד לקרוא באופן שוטף.
במשך שנות עבודתו כעו"ד שכיר במשרדי, הוא טיפל באופן מקצועי ועצמאי במאות תיקים, מהם גדולים ומורכבים, בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, למן שלב משלוח מכתב ההתראה, דרך הגשת כתבי הטענות והתצהירים וכלה בשלב חקירות העדים בבית המשפט והגשת הסיכומים. התיקים שנמסרו לטיפולו של חגי היו של לקוחות קטנים כמו גם, כאלה של חברות ענק, והוא היטיב להבחין בין אופי הטיפול הנדרש בכל אחד מסוגי לקוחות אלה.
כמעסיק ידעתי תמיד כי כאשר אני מעביר לטיפולו של חגי תיקים, יש על מי לסמוך וכי הם יטופלו באופן הטוב ביותר תוך עמידה בזמנים ובאיכות שדרשתי.

עו"ד דב ארבל ז"ל
דב ארבל ושות' - עורכי דין

פניתי לחגי שייצג אותי בעסקה מסחרית הנוגעת לנדל"ן בו התעניינתי. הוא היה מאוד מקצועי, רציני וזמין, הוא עשה את העבודה במסירות רבה וירד לעומק. מעבר לזה הוא איש פשוט מקסים שתענוג לעבוד איתו ! אני מאוד ממליצה לעבוד עם חגי

נגה ארנסון
אדריכלית ומעצבת פנים

בעקבות סוגיה מורכבת בדיני עבודה, פניתי לעו"ד חגי שדה. עוד באותו היום קיבלתי תשובה ופתרון. חגי גם דאג לשלוח לי פסקי דין בנושא. תודה על העזרה, תשובה מהירה ויסודית בתחום שלא רבים שולטים בו. בהחלט עו"ד שאמליץ ללקוחותיי ומכריי.

סרג'יו אפשטיין
סוכן ביטוח - אגוז סוכנות לביטוח

עו״ד חגי שדה, אתה פשוט אלוף בכל תחום שנדרש ליווי וייצוג בבית המשפט. זו זכות להכיר עו״ד מקצוען כמוך, שעושה עבודה מצוינת ומתקשר עם אנשים ולקוחות עם המון אינטליגנציה רגשית. אתה מסור, מדוייק ויודע את עבודתך לעומק. מאוד ממליץ עליך. זו זכות לעבוד איתך. המשך לחולל !

עופר מלמד
מבכירי המאמנים והמנטורים העסקיים בישראל ויוצר שיטת המכלול

קרן קיימת לישראל תיטע 10 עצים ביערות הכרמל במסגרת תהליך שיקומם. מוקדש בהערכה לעו"ד חגי שדה על תרומתך הרבה למשרד, איחולי הצלחה בכל מעשיך !

עו"ד רם דקל
רם דקל ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

ממליץ על חגי בחום לוהט: מקצוען מהשורה הראשונה, איש טוב עם לב זהב ואדם שכל אחד זקוק לו לידו

ארז מזרחי
מאמן אישי

מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי אשר נלחם למען הלקוחות ומביא תוצאות, משרה ביטחון והרגשה שהדברים בשליטה ושיש על מי לסמוך

דניאל ששון
מנכ"ל "משכנתא בחוכמה"