תביעות בנקים – קטנים אך לא חסרי אונים

19 במרץ 2017

דוד מנצח את גוליית רק   בסיפורים ?  ממש לא בטוח .
בואו נודה על האמת , הבנק לא פונה לאנשים שאין לו שום עסק איתם ותובע מהם כסף , יחד עם זאת במקרים לא מעטים התביעות מוגזמות ולעתים אף מופרכות ובהחלט קיימת דרך יעילה להתמודד איתם .
"בנקאי הוא אדם שמשאיל ך מטריה ביום שמש ולוקח לך אותה מיד עם טפית הגשם הראשונה "
תביעות בנקים נגד לקוחות    קורות באחת מהנסיבות הבאות :
ללקוח קיימות הלוואות והוא אינו מסוגל לשלם אותם – במקרים רבים  חוסר היכולת לשלם נובע ממצוקה כספית שאינה תלויה בלקוח אשר מעוניין לשלם את החוב ולעתים אף פונה כדי לקבל פריסה נוחה יותר ונתקל בסירוב מצד הבנק .
הבנק  ,מסיבותיו , מחליט לצמצם את מסגרת האשראי או לפרוע את ההלואות טרם זמנם ,דורש מהלקוח פרעון מיידי ואינו מוכן להגיע להסדר פריסה .
הבנק טוען לחוב שהלקוח אינו מכיר בו ואינו מוכן לשלם אותו .תהיה הסיבה אשר תהיה , מיד עם העברת התיק מהבנק למשרד עורכי הדין , יתקל הלקוח בגישה נוקשה ואגרסיבית  ערוצי התקשורת שלו מול הגורם הבנקאי שרק לפני רגע חיזר אחריו כדי שיהפוך ללקוח  תחסם  ולחוב המקורי יצטברו עלויות מטורפות עם כל יום שיעבור .
אז מה אפשר לעשות ?   קודם כל , זה בדיוק לא המקום לעבוד על פי הרגש ולהעזר בחברים ושכנים כיועצים . מיד ברגע הראשון חשוב להעמיד מול עורך הדין של הבנק , עורך דין מטעמכם  שידע לדבר את השפה ולהשיב על הנוקשות מידה אחת אפיים.
זוג שייצגתי בשנה שעברה , נדרשו לשלם במסגרת ערבות אישית לחברה שבבעלותם , בדיון הקדם משפטי הוכחתי שהאשה שלא היתה מעורבת בניהול העסק , הוחתמה  על הערבות ללא ידיעתה ובכך שוחררה באופן מוחלט מערבותה לחברה.
במקרה אחר  ,הבנק שביטל מסגרת אשראי באופן חד צדדי   ,סירב לפריסה של החוב וחייב את הלקוחות בריבית – הסכים בסופו של דבר לאחר התערבותי לפרוס את החוב לתקופה ארועה ולהחזיר את הריבית שגבה.
 
מיד בהתחלה , חשוב להגדיר ביחד איתי   , בכנות , מה המטרה שלכם ומהן היכולות האמיתיות . תפקידי יהיה לעמת את הבנק מול כשלים אפשריים בהתנהלות שלו  מול הדינים הרלוונטיים ולהשיג עבורכם את העיסקה הטובה ביותר  - בנסיבות הענין והיכולת שלכם .
הבנק הוא רב עוצמה אבל נדרש לחובות משמעותיות בהתנהלות מול לקוחות בינהן חובת נאמנות , מיומנות , זהירות וכו.. אשר כשלון בכל אחד מהם יאפשר לי שפר את מצבכם .
המסר שלי, קודם כל לא להבהל , שנית לפעול מהרגע הראשון מול איש מקצוע מיומן  . אני כאן כדי לספק לכם יעוץ ראשוני ומקצועי  . 

עו"ד חגי שדה
רגע לפני שמתחילים לבנות ולשדרג את הבית שלכם, אנו נדרשים לבצע עבודות הריסה המתבצעות בהתאם לתוכנית, לפרק מערכות ורכיבים שונים, לפנות אותם באופן מסודר ולהכין את הנכס לתחילת הבניה ועבודות הגמר שאחריהן.

אומרים עלינו

אכן מדובר בעו"ד מנוסה בתחומו המעניק ללקוח שקט וביטחון הן בשוטף והן בזמן משבר, מומלץ בחום מניסיון...

שי חזן
שמאי מקרקעין

מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי אשר נלחם למען הלקוחות ומביא תוצאות, משרה ביטחון והרגשה שהדברים בשליטה ושיש על מי לסמוך

דניאל ששון
מנכ"ל "משכנתא בחוכמה"

קרן קיימת לישראל תיטע 10 עצים ביערות הכרמל במסגרת תהליך שיקומם. מוקדש בהערכה לעו"ד חגי שדה על תרומתך הרבה למשרד, איחולי הצלחה בכל מעשיך !

עו"ד רם דקל
רם דקל ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

פניתי לחגי שייצג אותי בעסקה מסחרית הנוגעת לנדל"ן בו התעניינתי. הוא היה מאוד מקצועי, רציני וזמין, הוא עשה את העבודה במסירות רבה וירד לעומק. מעבר לזה הוא איש פשוט מקסים שתענוג לעבוד איתו ! אני מאוד ממליצה לעבוד עם חגי

נגה ארנסון
אדריכלית ומעצבת פנים

אני רוצה להודות לעו"ד חגי שדה על עזרתו המהירה, המקצועית ובעיקר על האנושיות שלו, דבר שאינו מובן מאליו בג'ונגל שמאפיין את חבריו למקצוע ! פניתי אליו ונעניתי במענה מקצועי, בשעות הכי לא סבירות ובזמן מצוקה. הוא הקשיב, טיפל, הרגיע והכניס את הכל לפרופורציה. באדיבות ובשלווה ובשיא הידע והמקצועיות

ריקי גרין
אומנית יוצרת ומעצבת על משי

עו"ד שדה הינו עורך דין איכותי, מקצועי, קפדן ואדיב, אשר תמיד נמצא קשוב וסבלני לצרכיי המיוחדים והתובעניים, גם כאשר אלו נדרשו בלוחות זמנים צפופים ובשעות לא סבירות. עו"ד שדה טיפל, בין היתר, בהסכמי ההתקשרות של משרדינו בהיקפים של מיליוני ש"ח, בעברית ובאנגלית, בארץ ובחו"ל, בתביעות משפטיות שונות בתחום המקרקעין והאזרחי, ולקח חלק במשאים ומתנים מורכבים לצידי. עו"ד שדה ניכר ביכולותיו להבחין בין עיקר לטפל, בתגובותיו היסודיות אך מהירות, וביחסו החם והאדיב, שביחד נתנו כל אלה, הרגשה טובה שיש על מי לסמוך.

אלעד יהודה
מנכ"ל י.א. ישר אדריכלים (1991) בע"מ

חגי הוא עורך דין פרפקציוניסט, יסודי ואחראי, אשר השקיע שעות עבודה נוספות רבות, הכל כדי שהטיפול וכתבי בי-הדין שהוא מגיש יכללו את כל הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים, בצורה המובנת ביותר לקורא ותוך תמיכת טיעוניו בפסיקה וחקיקה עדכניים, אותם הקפיד לקרוא באופן שוטף.
במשך שנות עבודתו כעו"ד שכיר במשרדי, הוא טיפל באופן מקצועי ועצמאי במאות תיקים, מהם גדולים ומורכבים, בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, למן שלב משלוח מכתב ההתראה, דרך הגשת כתבי הטענות והתצהירים וכלה בשלב חקירות העדים בבית המשפט והגשת הסיכומים. התיקים שנמסרו לטיפולו של חגי היו של לקוחות קטנים כמו גם, כאלה של חברות ענק, והוא היטיב להבחין בין אופי הטיפול הנדרש בכל אחד מסוגי לקוחות אלה.
כמעסיק ידעתי תמיד כי כאשר אני מעביר לטיפולו של חגי תיקים, יש על מי לסמוך וכי הם יטופלו באופן הטוב ביותר תוך עמידה בזמנים ובאיכות שדרשתי.

עו"ד דב ארבל ז"ל
דב ארבל ושות' - עורכי דין

בעקבות סוגיה מורכבת בדיני עבודה, פניתי לעו"ד חגי שדה. עוד באותו היום קיבלתי תשובה ופתרון. חגי גם דאג לשלוח לי פסקי דין בנושא. תודה על העזרה, תשובה מהירה ויסודית בתחום שלא רבים שולטים בו. בהחלט עו"ד שאמליץ ללקוחותיי ומכריי.

סרג'יו אפשטיין
סוכן ביטוח - אגוז סוכנות לביטוח

ממליץ על חגי בחום לוהט: מקצוען מהשורה הראשונה, איש טוב עם לב זהב ואדם שכל אחד זקוק לו לידו

ארז מזרחי
מאמן אישי

חגי הוא ממש שר ההגנה של כל עסק. לכל מי שלא רוצה להסתבך עם חוזים, חובות ושאר מרעין בישין מול לקוחות וספקים מומלץ לבוא ולהתייעץ עם חגי ולהבין כמה חשוב למנוע לפני ולנהל אחרי אתגרים משפטיים שכל עסק צריך ועלול לפגוש לאורך הדרך

עידו יסודי
מאמן עסקי בשיטת מיינדפולנס

עו״ד חגי שדה, אתה פשוט אלוף בכל תחום שנדרש ליווי וייצוג בבית המשפט. זו זכות להכיר עו״ד מקצוען כמוך, שעושה עבודה מצוינת ומתקשר עם אנשים ולקוחות עם המון אינטליגנציה רגשית. אתה מסור, מדוייק ויודע את עבודתך לעומק. מאוד ממליץ עליך. זו זכות לעבוד איתך. המשך לחולל !

עופר מלמד
מבכירי המאמנים והמנטורים העסקיים בישראל ויוצר שיטת המכלול