איך לתת אשראי ללקוחות ולודא שגם נקבל את הכסף ?

19 במרץ 2017

לעזאזל , הלקוח לא שילם לכם ואתם מתחילים להפנים את העובדה שכסף כבר לא תראו במקרה הזה . כמה זה מתסכל להגיע למצב הזה , לנזק הכספי מתחברת תחושת עלבון וכעס  .. סוג של  חוסר אונים .
התרבות העסקית במדינת ישראל מחייבת אותנו לתת אשראי ללקוחות , שוטף +30 , 60 , 90 ..מתישהו  ,אחרת בכלל אין סיכוי למכור . לכך  מצטרפת מערכת בתי משפט וגבייה כל כך לא יעילה שמוציאה את החשק מראש להתחיל בתהליך משפטי.
אז מה עושים ?
דרך אחת  היא למכור אך ורק במזומן , האמת  ,אני מאחל לכל אחד ואחת מכם להגיע למצב הזה אולם אין לי ספק שלגבי מרבית בעלי העסקים זה לא יכול לעמוד במבחן המציאות , אם כן  הדרך לנהל עסק שמספק אשראי ללקוחות , נשאר בחיים ואף מצליח להרויח תלויה בשתי מערכות החייבות לעבוד במקביל ו בתיאום .
ניהול הכספים של החברה ובמסגרתו החלטה לגבי מתן אשראי ללקוחות ( אובליגו ) היא הבסיס להתנהלות מול לקוחות הרוכשים בהקפה , המעטפת המשפטית הנלווית למערכת הכספים היא קריטית ביכולת לגבות ביעילות כספים מלקוחות המפגרים בתשלום ואף להפרע מחייבים .
לאחרונה טיפלתי בבעלים של חברת הסעות שנתקל בקשיי גביה מול בית אבות שלו נתן שרות , תנאי התשלום של ש+60 יצרו חוב של 3 חודשים בהיקף של עשרות אלפי שקלים , המשמעות של עיכוב נוסף בתשלום היתה הרסנית מבחינת הלקוח שלי  ..  במקרה זה אפילו לא נדרשתי להתערב באופן אקטיבי בטיפול – משלוח פשוט בפקס של טופס הערבות  האישית של הלקוח בצירוף  רמיזה לאפשרות השימוש בו , גרם ללקוח להתיישר ולזרז את התשלום .
במקרה אחר , קשה יותר של סיטונאי מנורות שעמד מול חנות שנסגרה , הצלחנו באמצעות תביעה בסדר דין מקוצר ( הליך משפטי מהיר המתאפשר רק במקרים שבהם יש מסמכים מסודרים המאשרים את החוב ) לגבות את החוב כולו , בתוספת הוצאות משפטיות בתוך 3 חודשים .
הגדרת אובליגו ללקוח,  הסכמי התקשרות וטפסי הזמנה מסודרים , נהלי החתמה , בטחונות ,כל אלו ועוד בתוספת לניהול מוקפד ומקצועי יכולים לספק לך בטחון לחזק את המכירות של החברה ולהיתו בטוח שכספך מוגן בעת הצורך .
אני כאן כדי לסייע לך בבניית מערך ההגנות הנדרש לעבודה מול לקוחות ואו לסייע בהליכי גבייה קשה או משפטית מלקוחות בעייתיים. 

עו"ד חגי שדה
רגע לפני שמתחילים לבנות ולשדרג את הבית שלכם, אנו נדרשים לבצע עבודות הריסה המתבצעות בהתאם לתוכנית, לפרק מערכות ורכיבים שונים, לפנות אותם באופן מסודר ולהכין את הנכס לתחילת הבניה ועבודות הגמר שאחריהן.

אומרים עלינו

פניתי לחגי שייצג אותי בעסקה מסחרית הנוגעת לנדל"ן בו התעניינתי. הוא היה מאוד מקצועי, רציני וזמין, הוא עשה את העבודה במסירות רבה וירד לעומק. מעבר לזה הוא איש פשוט מקסים שתענוג לעבוד איתו ! אני מאוד ממליצה לעבוד עם חגי

נגה ארנסון
אדריכלית ומעצבת פנים

חגי הוא ממש שר ההגנה של כל עסק. לכל מי שלא רוצה להסתבך עם חוזים, חובות ושאר מרעין בישין מול לקוחות וספקים מומלץ לבוא ולהתייעץ עם חגי ולהבין כמה חשוב למנוע לפני ולנהל אחרי אתגרים משפטיים שכל עסק צריך ועלול לפגוש לאורך הדרך

עידו יסודי
מאמן עסקי בשיטת מיינדפולנס

קרן קיימת לישראל תיטע 10 עצים ביערות הכרמל במסגרת תהליך שיקומם. מוקדש בהערכה לעו"ד חגי שדה על תרומתך הרבה למשרד, איחולי הצלחה בכל מעשיך !

עו"ד רם דקל
רם דקל ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

אכן מדובר בעו"ד מנוסה בתחומו המעניק ללקוח שקט וביטחון הן בשוטף והן בזמן משבר, מומלץ בחום מניסיון...

שי חזן
שמאי מקרקעין

עו״ד חגי שדה, אתה פשוט אלוף בכל תחום שנדרש ליווי וייצוג בבית המשפט. זו זכות להכיר עו״ד מקצוען כמוך, שעושה עבודה מצוינת ומתקשר עם אנשים ולקוחות עם המון אינטליגנציה רגשית. אתה מסור, מדוייק ויודע את עבודתך לעומק. מאוד ממליץ עליך. זו זכות לעבוד איתך. המשך לחולל !

עופר מלמד
מבכירי המאמנים והמנטורים העסקיים בישראל ויוצר שיטת המכלול

אני רוצה להודות לעו"ד חגי שדה על עזרתו המהירה, המקצועית ובעיקר על האנושיות שלו, דבר שאינו מובן מאליו בג'ונגל שמאפיין את חבריו למקצוע ! פניתי אליו ונעניתי במענה מקצועי, בשעות הכי לא סבירות ובזמן מצוקה. הוא הקשיב, טיפל, הרגיע והכניס את הכל לפרופורציה. באדיבות ובשלווה ובשיא הידע והמקצועיות

ריקי גרין
אומנית יוצרת ומעצבת על משי

ממליץ על חגי בחום לוהט: מקצוען מהשורה הראשונה, איש טוב עם לב זהב ואדם שכל אחד זקוק לו לידו

ארז מזרחי
מאמן אישי

בעקבות סוגיה מורכבת בדיני עבודה, פניתי לעו"ד חגי שדה. עוד באותו היום קיבלתי תשובה ופתרון. חגי גם דאג לשלוח לי פסקי דין בנושא. תודה על העזרה, תשובה מהירה ויסודית בתחום שלא רבים שולטים בו. בהחלט עו"ד שאמליץ ללקוחותיי ומכריי.

סרג'יו אפשטיין
סוכן ביטוח - אגוז סוכנות לביטוח

חגי הוא עורך דין פרפקציוניסט, יסודי ואחראי, אשר השקיע שעות עבודה נוספות רבות, הכל כדי שהטיפול וכתבי בי-הדין שהוא מגיש יכללו את כל הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים, בצורה המובנת ביותר לקורא ותוך תמיכת טיעוניו בפסיקה וחקיקה עדכניים, אותם הקפיד לקרוא באופן שוטף.
במשך שנות עבודתו כעו"ד שכיר במשרדי, הוא טיפל באופן מקצועי ועצמאי במאות תיקים, מהם גדולים ומורכבים, בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, למן שלב משלוח מכתב ההתראה, דרך הגשת כתבי הטענות והתצהירים וכלה בשלב חקירות העדים בבית המשפט והגשת הסיכומים. התיקים שנמסרו לטיפולו של חגי היו של לקוחות קטנים כמו גם, כאלה של חברות ענק, והוא היטיב להבחין בין אופי הטיפול הנדרש בכל אחד מסוגי לקוחות אלה.
כמעסיק ידעתי תמיד כי כאשר אני מעביר לטיפולו של חגי תיקים, יש על מי לסמוך וכי הם יטופלו באופן הטוב ביותר תוך עמידה בזמנים ובאיכות שדרשתי.

עו"ד דב ארבל ז"ל
דב ארבל ושות' - עורכי דין

מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי אשר נלחם למען הלקוחות ומביא תוצאות, משרה ביטחון והרגשה שהדברים בשליטה ושיש על מי לסמוך

דניאל ששון
מנכ"ל "משכנתא בחוכמה"

עו"ד שדה הינו עורך דין איכותי, מקצועי, קפדן ואדיב, אשר תמיד נמצא קשוב וסבלני לצרכיי המיוחדים והתובעניים, גם כאשר אלו נדרשו בלוחות זמנים צפופים ובשעות לא סבירות. עו"ד שדה טיפל, בין היתר, בהסכמי ההתקשרות של משרדינו בהיקפים של מיליוני ש"ח, בעברית ובאנגלית, בארץ ובחו"ל, בתביעות משפטיות שונות בתחום המקרקעין והאזרחי, ולקח חלק במשאים ומתנים מורכבים לצידי. עו"ד שדה ניכר ביכולותיו להבחין בין עיקר לטפל, בתגובותיו היסודיות אך מהירות, וביחסו החם והאדיב, שביחד נתנו כל אלה, הרגשה טובה שיש על מי לסמוך.

אלעד יהודה
מנכ"ל י.א. ישר אדריכלים (1991) בע"מ