banner

ליווי משפטי מול ספקים

ספקים, הם במידה רבה, "צינור החמצן" של העסק ואלה המאפשרים לו לתת את השירות או המוצרים, שהם בליבת פעילותו העסקית.

לכן, שיבוש פעילות העסק עם ספקיו, בין אם בשל קריסת הספק או סכסוך בין הספק לבעל העסק, עשוי להביא לפגיעה בתזרים המזומנים של העסק וליצירת "אפקט דומינו" שיביא במקרה הטוב, לירידה בהכנסותיו, ובמקרה הרע יותר, לקריסת העסק.
 
לרוב, הספקים הינם גופים גדולים, המכתיבים לעסק את הסכם ההתקשרות עימם. הסכם התקשרות כאמור נערך ע"י היועצים המשפטיים של אותם ספקים, ומשכך, הוא מנוסח במרבית המקרים באופן חד צדדי, דורסני וקשוח כלפי בעל העסק והוראותיו מגינות באופן חד צדדי על האינטרסים של הספקים ולא מביאות כלל בחשבון תסריטים של הפרות ההסכם על ידי הספקים, וכמובן, אף לא את הסנקציות שיש להטיל על הספקים בשל כך. 

חתימה על הסכמים כאמור, כמות שהם, עלולה להביא למצבים בהם יוטל על העסק סד התחייבויות שלא יוכל לעמוד בהם וכן מצבים בהם הספקים לא יעמדו, מחד, בהתחייבויותיהם כלפי העסק, כגון: אי אספקת מוצרים/שירותים, איחור באספקתם, אספקת מוצרים/שירותים פגומים וכד', ומאידך, לא ישאו בנזקים שייגרמו לעסק בשל כך ופעילות העסק ותזרים המזומנים שלו תשובש כליל.

חליפת הגנה משפטית לעסק היא הדרך למנוע מצבים מעין אלה בטרחה מזערית ובעלות קטנה יחסית. 

ההתנהלות השוטפת של בעל עסק עם ספקיו כוללת מספר היבטים:

  1. בחירת הספק ובדיקת אמיתות זהותו וזכויות החתימה בו (במקרה של חברה)- כדי למנוע מצב של "עוקץ" בו בעל העסק מזמין מהספק מוצר/שירות, משלם עבורו והספק נעלם או מתחמק מעמידה בהתחייבויותיו.
  2. בחינת ההסדרים החוקיים והמשפטיים החלים על הספק כבעל מקצוע בהתקשרות עם בעל העסק. 
  3. משא ומתן עם הספק שנבחר על כל תנאי ההתקשרות ועריכת הסכם שיגן ויעגן את זכויותיו של בעל העסק ומחויבויות הספק, לרבות אחריות הספק למוצרים/שירותים שנתן לבעל העסק וכן התחייבויות אחרות הרשומות ואלו שחלות על הצדדים מתוקף אי רישומן או מכוח החוק והפסיקה.
  4. ייצוג בעל העסק בהליכים משפטיים מול הספקים- בין כתובע ובין כנתבע.

בעלי עסקי רבים פונים למשרדנו על מנת שנבחן בעין משפטית טיוטות הסכם המועברות אליהם ע"י ספקיהם וכן כי נייצגם בהליכים משפטיים מול אותם ספקים.

הערוץ של ניהול הליכים משפטיים בבית משפט הוא היקר והממושך ביותר לשם הבטחת זכויות העסק, ועל כן, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כבר היום לפגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום על מנת שנתפור יחד את חליפת ההגנה המתאימה בדיוק לעסק שלכם אל מול ספקיו. 

אומרים עלינו

עו"ד שדה הינו עורך דין איכותי, מקצועי, קפדן ואדיב, אשר תמיד נמצא קשוב וסבלני לצרכיי המיוחדים והתובעניים, גם כאשר אלו נדרשו בלוחות זמנים צפופים ובשעות לא סבירות. עו"ד שדה טיפל, בין היתר, בהסכמי ההתקשרות של משרדינו בהיקפים של מיליוני ש"ח, בעברית ובאנגלית, בארץ ובחו"ל, בתביעות משפטיות שונות בתחום המקרקעין והאזרחי, ולקח חלק במשאים ומתנים מורכבים לצידי. עו"ד שדה ניכר ביכולותיו להבחין בין עיקר לטפל, בתגובותיו היסודיות אך מהירות, וביחסו החם והאדיב, שביחד נתנו כל אלה, הרגשה טובה שיש על מי לסמוך.

א. יהודה
מנכ"ל ישר אדריכלים בע"מ

חגי הוא ממש שר ההגנה של כל עסק. לכל מי שלא רוצה להסתבך עם חוזים, חובות ושאר מרעין בישין מול לקוחות וספקים מומלץ לבוא ולהתייעץ עם חגי ולהבין כמה חשוב למנוע לפני ולנהל אחרי אתגרים משפטיים שכל עסק צריך ועלול לפגוש לאורך הדרך

עידו יסודי
מאמן עסקי בשיטת מיינדפולנס

אני רוצה להודות לעו"ד חגי שדה על עזרתו המהירה, המקצועית ובעיקר על האנושיות שלו, דבר שאינו מובן מאליו בג'ונגל שמאפיין את חבריו למקצוע ! פניתי אליו ונעניתי במענה מקצועי, בשעות הכי לא סבירות ובזמן מצוקה. הוא הקשיב, טיפל, הרגיע והכניס את הכל לפרופורציה. באדיבות ובשלווה ובשיא הידע והמקצועיות

ריקי גרין
אומנית יוצרת ומעצבת על משי

ממליץ על חגי בחום לוהט: מקצוען מהשורה הראשונה, איש טוב עם לב זהב ואדם שכל אחד זקוק לו לידו

ארז מזרחי
מאמן אישי

אכן מדובר בעו"ד מנוסה בתחומו המעניק ללקוח שקט וביטחון הן בשוטף והן בזמן משבר, מומלץ בחום מניסיון...

שי חזן
שמאי מקרקעין

קרן קיימת לישראל תיטע 10 עצים ביערות הכרמל במסגרת תהליך שיקומם. מוקדש בהערכה לעו"ד חגי שדה על תרומתך הרבה למשרד, איחולי הצלחה בכל מעשיך !

עו"ד רם דקל
רם דקל ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי אשר נלחם למען הלקוחות ומביא תוצאות, משרה ביטחון והרגשה שהדברים בשליטה ושיש על מי לסמוך

דניאל ששון
מנכ"ל "משכנתא בחוכמה"

בעקבות סוגיה מורכבת בדיני עבודה, פניתי לעו"ד חגי שדה. עוד באותו היום קיבלתי תשובה ופתרון. חגי גם דאג לשלוח לי פסקי דין בנושא. תודה על העזרה, תשובה מהירה ויסודית בתחום שלא רבים שולטים בו. בהחלט עו"ד שאמליץ ללקוחותיי ומכריי.

סרג'יו אפשטיין
סוכן ביטוח - אגוז סוכנות לביטוח

עו״ד חגי שדה, אתה פשוט אלוף בכל תחום שנדרש ליווי וייצוג בבית המשפט. זו זכות להכיר עו״ד מקצוען כמוך, שעושה עבודה מצוינת ומתקשר עם אנשים ולקוחות עם המון אינטליגנציה רגשית. אתה מסור, מדוייק ויודע את עבודתך לעומק. מאוד ממליץ עליך. זו זכות לעבוד איתך. המשך לחולל !

עופר מלמד
מבכירי המאמנים והמנטורים העסקיים בישראל ויוצר שיטת המכלול

פניתי לחגי שייצג אותי בעסקה מסחרית הנוגעת לנדל"ן בו התעניינתי. הוא היה מאוד מקצועי, רציני וזמין, הוא עשה את העבודה במסירות רבה וירד לעומק. מעבר לזה הוא איש פשוט מקסים שתענוג לעבוד איתו ! אני מאוד ממליצה לעבוד עם חגי

נגה ארנסון
אדריכלית ומעצבת פנים

חגי הוא עורך דין פרפקציוניסט, יסודי ואחראי, אשר השקיע שעות עבודה נוספות רבות, הכל כדי שהטיפול וכתבי בי-הדין שהוא מגיש יכללו את כל הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים, בצורה המובנת ביותר לקורא ותוך תמיכת טיעוניו בפסיקה וחקיקה עדכניים, אותם הקפיד לקרוא באופן שוטף.
במשך שנות עבודתו כעו"ד שכיר במשרדי, הוא טיפל באופן מקצועי ועצמאי במאות תיקים, מהם גדולים ומורכבים, בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, למן שלב משלוח מכתב ההתראה, דרך הגשת כתבי הטענות והתצהירים וכלה בשלב חקירות העדים בבית המשפט והגשת הסיכומים. התיקים שנמסרו לטיפולו של חגי היו של לקוחות קטנים כמו גם, כאלה של חברות ענק, והוא היטיב להבחין בין אופי הטיפול הנדרש בכל אחד מסוגי לקוחות אלה.
כמעסיק ידעתי תמיד כי כאשר אני מעביר לטיפולו של חגי תיקים, יש על מי לסמוך וכי הם יטופלו באופן הטוב ביותר תוך עמידה בזמנים ובאיכות שדרשתי.

עו"ד דב ארבל ז"ל
דב ארבל ושות' - עורכי דין

עו"ד חגי שדה
עו"ד שדה הינו בעל תואר בוגר במשפטים (LL.B.) ותואר בוגר במינהל עסקים (B.A.), עוסק בעריכת דין, תוך דגש על האספקטים הכלכליים, המימוניים והחשבונאיים בכל תיק ובכל עסקה בהם הוא מטפל. לעו"ד שדה ניסיון רב בייצוג לקוחות בעסקאות ובתביעות מסחריות גדולות ומתוקשרות, שחלקן אף פורסמו במסגרת כתבות בעיתון "גלובס" וכן בייצוג לקוחות ישראליים מול גורמים בחו"ל.

נשמח לעמוד לרשותך