banner

ליווי משפטי מול עובדים

עובדי העסק הם כוח הייצור שלו, ולכוח זה הוענקו בחוק זכויות רבות, אשר על בעל העסק, להכירן ולפעול על פיהן.

בנוסף, על בעל העסק הוטלו בחוק חובות בדבר בטיחות וגיהות בעסק וכן חלות עליו הוראות כלליות הנוגעות לאחריות בעל זכויות בנכס בנזיקין, אשר אף הן, נוגעות במישרין ובעקיפין לעובדיו.

אי עמידת בעל העסק בחובותיו כלפי עובדיו עלולה להביא, בבוא היום, להגשת תביעות בידי אותם עובדים כנגד בעל העסק בעילות נזיקיות או בתחום דיני העבודה, ולחיובו בסכומי כסף גדולים מאוד ובקנסות כבדים המחושבים באופן פרופורציונלי לתקופות בהן חיובי בעל העסק לא קוימו.

כמו כן, במקרים של תביעות עובדים שהתקבלו, עלולים עובדים נוספים ללכת בעקבותיהם ולהגיש נגד בעל העסק תביעות נוספות על יסוד פסק הדין שניתן לטובת העובדים הראשונים שתביעתם התקבלה.

בנוסף, אי קיום חובות מסוימות המוטלות על בעל עסק לטובת עובדיו מקימה למשרד התעשייה והמסחר זכות לנקוט נגד בעל העסק בסנקציות פליליות שונות. מנגד, מקנה החוק הגנות שונות לבעלי עסקים כנגד עובדים שסרחו ומעלו באמונם ובכספם וכן בנושאים של גניבת סודות מסחריים ולקוחות.  

חליפת הגנה משפטית לעסק היא הדרך למנוע מצבים מעין אלה בטרחה מזערית ובעלות קטנה יחסית . 

ההתנהלות השוטפת של בעל עסק עם עובדיו או עובדיו הפוטנציאליים, אשר גם עליהם חלים חיקוקים שונים, כוללת, בין השאר, מספר היבטים מרכזיים:

  1. ראיון עבודה, אשר במסגרתו יש להקפיד על שוויון ומניעת אפליה בין מינים ומגזרים.
  2. חתימת הסכם העסקה ומסירת הודעה לעובד החדש אודות תנאי תעסוקתו.
  3. תשלום שכר העובדים במועד ובהתאם לסכומים ולמרכיבים הקבועים בחוק, לרבות הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, ביטוח לאומי, מס הכנסה וכד'.
  4. הבטחת הבטיחות והגיהות של העובדים בעסק.
  5. התמודדות המעסיק עם סיטואציות שונות המתעוררות במהלך תקופת העסקת העובדים, כגון: הריון, מגבלות תעסוקתיות זמניות או קבועות, היעדרויות ממושכות, ירידה בתפוקת העובד (שלא מטעמים רפואיים) וכד'.
  6. מתן/קבלת הודעה מוקדמת לעובדים המפוטרים או מתפטרים מהעסק.
  7. ייצוג בעל העסק בסכסוכים משפטיים עם עובדים או עובדים לשעבר, בתחום דיני העבודה, גניבת סודות מסחריים ותחרות בלתי הוגנת.

בעלי עסקים רבים פונים למשרדנו על מנת שננחה אותם בדבר זכויות עובדיהם, בטרם, במהלך ולאחר תקופת העסקתם. במקרים אחרים פונים אלינו בעלי עסקים על מנת שנסייע להם בתביעה שהגיעו עובדים נגדם וכן בתביעות שברצונם להגיש נגד עובדים שסרחו או שגנבו מהם סודות מסחריים.

הליך משפטי במסגרת בתי הדין לעבודה הוא היקר והממושך ביותר מבין הערוצים המשפטיים העומדים לרשות בעל העסק, ועל כן, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כבר היום לפגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום על מנת שנתפור יחד את חליפת ההגנה המתאימה בדיוק לעסק שלכם ולעובדים שאתם מעסיקים. 

אומרים עלינו

ממליץ על חגי בחום לוהט: מקצוען מהשורה הראשונה, איש טוב עם לב זהב ואדם שכל אחד זקוק לו לידו

ארז מזרחי
מאמן אישי

בעקבות סוגיה מורכבת בדיני עבודה, פניתי לעו"ד חגי שדה. עוד באותו היום קיבלתי תשובה ופתרון. חגי גם דאג לשלוח לי פסקי דין בנושא. תודה על העזרה, תשובה מהירה ויסודית בתחום שלא רבים שולטים בו. בהחלט עו"ד שאמליץ ללקוחותיי ומכריי.

סרג'יו אפשטיין
סוכן ביטוח - אגוז סוכנות לביטוח

אני רוצה להודות לעו"ד חגי שדה על עזרתו המהירה, המקצועית ובעיקר על האנושיות שלו, דבר שאינו מובן מאליו בג'ונגל שמאפיין את חבריו למקצוע ! פניתי אליו ונעניתי במענה מקצועי, בשעות הכי לא סבירות ובזמן מצוקה. הוא הקשיב, טיפל, הרגיע והכניס את הכל לפרופורציה. באדיבות ובשלווה ובשיא הידע והמקצועיות

ריקי גרין
אומנית יוצרת ומעצבת על משי

חגי הוא ממש שר ההגנה של כל עסק. לכל מי שלא רוצה להסתבך עם חוזים, חובות ושאר מרעין בישין מול לקוחות וספקים מומלץ לבוא ולהתייעץ עם חגי ולהבין כמה חשוב למנוע לפני ולנהל אחרי אתגרים משפטיים שכל עסק צריך ועלול לפגוש לאורך הדרך

עידו יסודי
מאמן עסקי בשיטת מיינדפולנס

אכן מדובר בעו"ד מנוסה בתחומו המעניק ללקוח שקט וביטחון הן בשוטף והן בזמן משבר, מומלץ בחום מניסיון...

שי חזן
שמאי מקרקעין

מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום המסחרי אשר נלחם למען הלקוחות ומביא תוצאות, משרה ביטחון והרגשה שהדברים בשליטה ושיש על מי לסמוך

דניאל ששון
מנכ"ל "משכנתא בחוכמה"

פניתי לחגי שייצג אותי בעסקה מסחרית הנוגעת לנדל"ן בו התעניינתי. הוא היה מאוד מקצועי, רציני וזמין, הוא עשה את העבודה במסירות רבה וירד לעומק. מעבר לזה הוא איש פשוט מקסים שתענוג לעבוד איתו ! אני מאוד ממליצה לעבוד עם חגי

נגה ארנסון
אדריכלית ומעצבת פנים

קרן קיימת לישראל תיטע 10 עצים ביערות הכרמל במסגרת תהליך שיקומם. מוקדש בהערכה לעו"ד חגי שדה על תרומתך הרבה למשרד, איחולי הצלחה בכל מעשיך !

עו"ד רם דקל
רם דקל ושות' - משרד עורכי דין ונוטריון

חגי הוא עורך דין פרפקציוניסט, יסודי ואחראי, אשר השקיע שעות עבודה נוספות רבות, הכל כדי שהטיפול וכתבי בי-הדין שהוא מגיש יכללו את כל הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים, בצורה המובנת ביותר לקורא ותוך תמיכת טיעוניו בפסיקה וחקיקה עדכניים, אותם הקפיד לקרוא באופן שוטף.
במשך שנות עבודתו כעו"ד שכיר במשרדי, הוא טיפל באופן מקצועי ועצמאי במאות תיקים, מהם גדולים ומורכבים, בכל תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, למן שלב משלוח מכתב ההתראה, דרך הגשת כתבי הטענות והתצהירים וכלה בשלב חקירות העדים בבית המשפט והגשת הסיכומים. התיקים שנמסרו לטיפולו של חגי היו של לקוחות קטנים כמו גם, כאלה של חברות ענק, והוא היטיב להבחין בין אופי הטיפול הנדרש בכל אחד מסוגי לקוחות אלה.
כמעסיק ידעתי תמיד כי כאשר אני מעביר לטיפולו של חגי תיקים, יש על מי לסמוך וכי הם יטופלו באופן הטוב ביותר תוך עמידה בזמנים ובאיכות שדרשתי.

עו"ד דב ארבל ז"ל
דב ארבל ושות' - עורכי דין

עו"ד שדה הינו עורך דין איכותי, מקצועי, קפדן ואדיב, אשר תמיד נמצא קשוב וסבלני לצרכיי המיוחדים והתובעניים, גם כאשר אלו נדרשו בלוחות זמנים צפופים ובשעות לא סבירות. עו"ד שדה טיפל, בין היתר, בהסכמי ההתקשרות של משרדינו בהיקפים של מיליוני ש"ח, בעברית ובאנגלית, בארץ ובחו"ל, בתביעות משפטיות שונות בתחום המקרקעין והאזרחי, ולקח חלק במשאים ומתנים מורכבים לצידי. עו"ד שדה ניכר ביכולותיו להבחין בין עיקר לטפל, בתגובותיו היסודיות אך מהירות, וביחסו החם והאדיב, שביחד נתנו כל אלה, הרגשה טובה שיש על מי לסמוך.

א. יהודה
מנכ"ל ישר אדריכלים בע"מ

עו״ד חגי שדה, אתה פשוט אלוף בכל תחום שנדרש ליווי וייצוג בבית המשפט. זו זכות להכיר עו״ד מקצוען כמוך, שעושה עבודה מצוינת ומתקשר עם אנשים ולקוחות עם המון אינטליגנציה רגשית. אתה מסור, מדוייק ויודע את עבודתך לעומק. מאוד ממליץ עליך. זו זכות לעבוד איתך. המשך לחולל !

עופר מלמד
מבכירי המאמנים והמנטורים העסקיים בישראל ויוצר שיטת המכלול

עו"ד חגי שדה
עו"ד שדה הינו בעל תואר בוגר במשפטים (LL.B.) ותואר בוגר במינהל עסקים (B.A.), עוסק בעריכת דין, תוך דגש על האספקטים הכלכליים, המימוניים והחשבונאיים בכל תיק ובכל עסקה בהם הוא מטפל. לעו"ד שדה ניסיון רב בייצוג לקוחות בעסקאות ובתביעות מסחריות גדולות ומתוקשרות, שחלקן אף פורסמו במסגרת כתבות בעיתון "גלובס" וכן בייצוג לקוחות ישראליים מול גורמים בחו"ל.

נשמח לעמוד לרשותך